Nasza otwarta strzelnica czarnoprochowa

Strzelcy czarnoprochowi są oczywiście mile u nas widziani. Przestronność stanowisk strzeleckich jak i fakt, że nasz obiekt jest otwarty sprzyja temu hobby. 

Broń czarnoprochowa cieszy się dużą popularnością wśród strzelców, ponieważ nabycie broni czarnoprochowej nie wymaga zdawania egzaminu. Jedyne co jest potrzebne do zakupu broni czarnoprochowej w Polsce to ukończone 18 lat.
Strzelnice czarnoprochowe znajdują się zazwyczaj pod gołym niebem.
Oddanie precyzyjnego strzału z broni czarnoprochowej wymaga nie tylko praktyki, ale również solidnego przygotowania i precyzyjnego załadowania broni.

Strzelnica czarnoprochowa posiada niezbędny sprzęt, w tym środki ochrony słuchu i oczu, sprzęt do czyszczenia broni, a także młotek lub ramę do wyciskania pocisków, które można wypożyczyć.Każdy strzelec do swojej dyspozycji ma stanowisko strzeleckie szerokości 1,5 m, co znacząco wpływa na brak ścisku.Na osiach 25 m tarcze mamy ustawione na 15 i 25 metrze.Jedna z osi wyposażona jest w stalowe torso oraz poppery.
W celu skorzystania ze strzelnicy czarnoprochowej wymagane jest ukończenie szkolenia czarnoprochowego.

Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z bronią czarnoprochową, możesz skorzystać z profesjonalnego szkolenia -szczegóły w zakładce cennik.

Strzelnica Czarnoprochowa - ładowanie broni

Broń czarnoprochowa to broń palna, która wykorzystuje wczesną technologię broni palnej i ręcznie ładowaną amunicję.

 

W przypadku upadku cywilizacji, produkcja amunicji drastycznie spadnie i przyjdzie moment, kiedy nawet zwykłe odmiany amunicji zaczną się kończyć. Dlatego wielu survivalowców może rozważyć powrót do muszkietów i pistoletów czarnoprochowych używanych ponad dwieście lat temu. Główną zaletą pistoletów czarnoprochowych jest to, że ich amunicja jest łatwa do wytworzenia dla zwykłej osoby, w porównaniu do zwykłych pistoletów. O wiele łatwiej jest wyprodukować ołowiane kulki i proch niż taką samą liczbę pocisków. Ponadto, broń ta wystrzeliwuje pociski o większym kalibrze niż jej współczesne odpowiedniki, co oznacza, że pomimo braku gwintowanej lufy, nadal może zadawać poważne obrażenia. Broń czarnoprochowa ma jednak kilka krytycznych wad, które sprawiają, że jej użycie w każdej sytuacji (nawet w ostateczności) jest sprawą wysoce wątpliwą.

 

Większość broni czarnoprochowej ma długi, żmudny proces przeładowania. Bardzo dobrze wyszkolony i zdyscyplinowany piechur może oddać średnio trzy do czterech strzałów na minutę, podczas gdy słabo wyszkolony lub milicjant może oddać jeden do dwóch. Przeciętny posiadacz będzie miał szczęście, jeśli uda mu się oddać jeden strzał na minutę. Po drugie, proch staje się bezużyteczny, gdy zamoknie i staje się bardzo niestabilny, gdy wyschnie. Odpalenie ponownie wysuszonego prochu może spowodować eksplozję, która prawdopodobnie zabije lub poważnie zrani strzelca. Nowoczesne naboje mają proch zamknięty w łusce. Bez takiego uszczelnienia broń może stać się niezdatna do użytku w deszczowe dni. Większość broni czarnoprochowej gromadzi resztki prochu przy każdym strzale i musi być czyszczona częściej niż współczesna broń palna.Muszkiety gładkolufowe są celne tylko na około 40 do 50 metrów, co jest zbliżone do efektywnego zasięgu przeciętnego pistoletu ręcznego i z łatwością deklasuje każdy karabin, jaki kiedykolwiek powstał.